O mnie

Z wykształcenia jestem polonistą. W 2007 roku zostałam doktorem nauk humanistycznych z zakresu literaturoznawstwa w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Moje zainteresowanie literaturą piękną w istocie zawsze wynikało z fascynacji człowiekiem i jego wytworami. W poezji czy prozie szukałam (i szukam) prawd egzystencjalnych i psychologicznych, które pozwalają zgłębić tajniki ludzkiej natury. Moim ulubionym prozaikiem jest Marcel Proust, poetą Andrzej Bursa.

W roku 2004 ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym podyplomowe studia z zakresu kryminalistycznej ekspertyzy dokumentów i pisma ręcznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, a w roku 2008 zostałam zaprzysiężona przez Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie jako biegły sądowy i tę zaszczytną rolę pełnię nieprzerwanie do dziś.

Kontynuuję w ten sposób rodzinną tradycję zawodową, bowiem biegłym sądowym był również mój Śp. Tato, Stanisław Prymak (1945 IV 09 –2015 II 19), który równolegle pracował od lat 70-tych XX wieku jako ekspert-grafolog w Laboratorium Kryminalistycznym Policji. Od dziecka badania pisma mnie pociągały, Tato systematycznie wtajemniczał mnie w ich arkana metodologiczne i praktyczne, mówił, że „mam oko”, co oznaczało, że jestem spostrzegawcza, bo bardzo szybko wychwytuję cechy szczególne badanych rękopisów.

Prowadzę z sukcesami kancelarię grafologiczną pod nazwą „Dr Agnieszka Prymak-Sawic Grafolog Online”, jestem biegłym sądowym z zakresu kryminalistycznych badań dokumentów i pisma ręcznego, który pełni tę funkcję przy 28 Sądach Okręgowych w Polsce, tj. w Lublinie, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Warszawie-Pradze, Warszawie, Tarnobrzegu, Krośnie, Piotrkowie Trybunalskim, Zamościu, Siedlcach, Kielcach, Tarnowie, Radomiu, Łodzi, Rzeszowie, Nowym Sączu, Przemyślu, Sieradzu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu, Koninie, Opolu, Włocławku, Bydgoszczy. Wykonałam tysiące ekspertyz z zakresu kryminalistycznych badań pisma ręcznego dla sądów, prokuratur, policji, straży granicznej, służb specjalnych oraz firm i osób prywatnych.

Możesz mi zaufać, najlepszą rekomendacją jakości mojej pracy są opinie usatysfakcjonowanych nią klientów (por. opinie Google: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=prymak-sawic+opinie#lrd=0x472257f561987b11:0x74d36ac43eb12db1,1,,,,), grafologia jest moją pasją, poświęcam jej cały swój czas zawodowy, a każde zlecenie traktuję jak zagadkę kryminalną do rozwikłania!

Moja fascynacja badaniami pisma ręcznego ma także głęboką motywację intelektualną. Interesuje mnie słowo pisane i jego wszechstronna analiza. W gruncie rzeczy badania literaturoznawcze nad tekstem literackim oraz badania pismoznawcze nad tekstem rękopiśmiennym głęboko ze sobą korespondują. Aktualnie badam rękopisy autorstwa pisarzy i poetów, holistycznie wykorzystując moją wiedzę na temat badań pisma w opracowywaniu ich psychologicznych portretów.

Jestem również miłośniczką podróży (zwłaszcza na Kaukaz i do krajów byłego ZSRR), interesuję się historią sztuki, zwłaszcza malarstwem i dawną sztuką użytkową.

Ukończyłam również studia z zakresu psychologii pozytywnej i profesjonalnego coachingu. Dyplom akademicki wieńczy moje wieloletnie zainteresowanie tą dziedziną wiedzy o człowieku, bowiem lektury naukowe psychologiczne, pedagogiczne, jak również te na temat coachingu od lat goszczą na mojej bibliotecznej półce.

Jestem przekonana, że moja wiedza i zaangażowanie mogą Ci pomóc, jeśli masz problem natury prawnej z jakimkolwiek dokumentem rękopiśmiennym. 

Serdecznie zapraszam!